

Lauko gyvenamosios zonos tapo labai populiarios pastaraisiais metais. Baldai, kurie papuošia šias lauko zonas paprastai yra ganėtinai patvarūs, tačiau daugumai jų reikia reguliarios priežiūros, kad galėtų išlaikyti geriausią savo išvaizdą. Dažnas plovimas yra vienas iš geriausių būdų išsaugoti lauko baldų išvaizdą. Kuomet purvui ir dulkėms yra leidžiama nusėsti, metalas rūdija, ir ant paviršiaus atsiranda žymės, tuo tarpu plastikas praranda savo spalvą.
Plaukite lauko baldus kiekvieno sezono pradžioje. Pirmiausiai nudulkinkite baldus, tuomet nuplaukite juos su švelniu valikliu ir vandeniu. Leiskite išdžiūti. Patikrinkite visus sujungimus, varžtus, sriegius, ir suveržkite jeigu reikia. Trūkstamos, sulūžusios, ar surūdijusios tvirtinimo detalės turėtų būti pakeistos nerūdijančiomis, kurios yra pagamintos iš aliuminio, cinkuoto plieno, arba nerūdijančio plieno. Po to, sutepkite vyrius ir ratus silikono tepalu. Alyvos derėtų vengti, kadangi ji yra linkusi nusėsti, bei pritraukti purvą. Papildomi priežiūros būdai priklauso nuo medžiagos, iš kurios baldas yra pagamintas.
Aliumininiai baldai yra atsparūs rūdijimui, bet turi būti saugomi nuo subraižymo, kuris suteikia metalui nereprezentatyvią išvaizdą. Dažnas plovimas padeda nuo to apsaugoti, jeigu metalas nėra pažeistas. Jeigu metalas yra blogos būklės, reikės daugiau nei plovimo, norint sugrąžinti buvusią išvaizdą. Tokiu atveju, reikėtų trinti kiekvieną pažeistą vietą su plieno vata. Kuomet metalas tapo švelnesnis, nuplaukite paviršių su švelniu valikliu, bei išdžiovinkite. Norint išsaugoti šį rezultatą, naudokite automobilinį vašką paviršiui padengti. Idealiu atveju, paviršius vašku turėtų būti padengtas kas keletą mėnesių.
Plastikas yra nepaprastai patvarus ir atsparus skirtingoms oro sąlygoms. Jis gali atlaikyti įprastą naudojimą, bei papildomus krūvius, kuriuos patiria naudojami lauko baldai. Taip pat, plastikiniai baldai gali būti lengvai sandėliuojami, kadangi jie paprastai susideda iš skirtingų dalių, arba yra laikomi vienas ant kito, kas užima mažiau vietos. Daugelis nešvarumų ir dėmių gali būti pašalinami naudojant švelnius, universalius valiklius, tokius kaip pavyzdžiui stiklo valiklį. Taip pat galima nuvalyti paviršių su kempinėle ar skudurėliu, naudojant indų ploviklio bei šilto vandens mišinį. Kruopščiai nuvalykite paviršių, bei išdžiovinkite jį panaudodami švarų, švelnų skudurėlį.
Baldai pagaminti iš medžio yra patrauklųs, bei atsparųs skirtingoms oro sąlygoms, taip pat jie nėra linkę supūti ar deformuotis. Tačiau jie vis dėlto gali suskilinėti, bei tapti pilkais, jei nors metus nebus prižiūrimi. Yra prieinamos gamyklinės priemonės, kurios apsaugo nuo dėmių, bei nuo spalvos praradimo. Prieš naudodami jas, nuplaukite baldą, bei pakeiskite sujungimo detales, kurios yra pradėjusios rūdyti, kadangi laikui bėgant jos pažeis medį. Švelniai nušveiskite pažeistas dalis švitriniu popieriumi. Nudulkinkite paviršių, ir galiausiai nuvalykite jį skudurėliu, kuris buvo pamirkintas dažų skiediklyje. Paskutinės dalies metu uždėkite sluoksnį ar du vandeniui atsparaus lako, kuris specialiai pritaikytas medienai.
Pinti baldai yra atsparūs aplinkos poveikiui, tačiau laikomi saulėje gali šiek tiek išdžiūti, bei tokiu būtų prarasti savo spalvą. Pintus baldus geriausia laikyti pavėsyje. Rekomenduojama kartą per metus juos pamerkti į vandenį, tokiu būdu pluoštas atgaus buvusią išvaizdą. Nepažeisti pinti baldai paprasčiausiai turi būti periodiškai nuplauti, kad išlaikytų savo išvaizdą. Pirmiausiai reikėtų baldus išsiurbti dulkių siurbliu, tuomet juos nuvalyti skudurėliu, išmirkintame švelniame valiklyje bei šiltame vandenyje. Įsisenėjusioms dėmėms panaudokite dantų šepetėlį.
Reguliariai prižiūrint lauko baldus, jie gali išlaikyti savo gražią išvaizdą daugelį metų. Jeigu Jūsų lauko baldai atrodo šiek tiek nusidėvėję, galbūt reikėtų apsvarstyti apie jų atnaujinimą artimiausią žiemą.